Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yaşam 286 0

Aşk – Zaman da Yolculuk Yapmak Gibi!

Kimilerine göre aşk, sadece yalanlardan ibaret olan banal bir yaşam ön görüş olabilir. 28 yaşında olmama rağmen, aşk duygusunu çoğu kez kırıklıklarla da yaşam benim için tek bir kişiye “Elif” gibi olabilecek insana duyabileceğim ve ona en güzel hediyeyi sunacağım tek gerçektir. Evet hoşlantı,sevgi ile başlayan ve sonrasın da büyük bir heyecana dönüşen hislerden ibaret. Ancak gerçek yaşantı da sadece karşında ki kişiye hayatını atadığını göstermek ve onun her gülüşünü kendine benimsetmek çok güzel duygular. Ancak büyük hayal kırıkları ile devam ettiğimizi de belirtebilirim ki bu kırıklıklar karşımız da ki insana duyduğumuz nefret veya onun yanlışlarıyla doğan sebepler değildir. Sadece istediğimiz sözleri ya da var olan gerçekten kaçarak henüz bir ilişkiye başlayamamanın ve ona bu güveni verememekten geliyor. Bazen oluyor ki boş-ver, boş ve ver kelimeleri yan yana gelince ikilemli cümle oluşuyor. Zaten “Aşk”‘da ikilemi içinize atarak devam eder. Acaba diyerek başlarsınız her sözünüze ve sonrasında keşkelere boğularak devam edersiniz. Bu olasılıkların hepsi sadece adına “Aşk” dediğimiz hissiyatımız dan kaynaklanıyor. Sözler hep karmaşık olur karşında ki kişiyi görünce ve evet doğal olarak saçmalamalar kendini övmeler yada ne bileyim büyük ama bir o kadar da küçük olduğunuzu her anınız da gösterebiliyorsunuz. Doğru evet, gerçekten inanmadığımız bir özveri vardı hayatımızda, “Aşk’ta gurur olmaz” maalesef ki artık bu söze o kadar çok inanıyorum/inanıyoruz ki kör olduğumuz noktalar gerçekle bağdaştığı zaman zorlu geçen serüvene kapılıp gidiyorsunuz.

Sonraları var ; sonra dersiniz ve yolunuza devam edersiniz “Aşkı”duyduğunuz kişi ile. Büyük ölçekte düşünceler artık toz pembe hayatınızın içinde değil var olan gerçeğe dönüşmeye başlar. Maddi durumlar, acaba sözlerinin doğruluğunu kanıtlamak için çırpınmalar gibi daha sayamadığım ve mutluluğun filmini izlerken bir anda perdelerin yavaş yavaş kapanması gibi bir çok sebepler ortaya koyulur. Bu tip sorunları aşabilmek için karşında ki kişiye sımsıkı sarılmanız gerekir ki işte o zaman her şeyi daha rahat yapabilesiniz. Bu olay bir kadının yada erkeğin yapabileceği şeyler değildir. Evet mal varlığınız ya da şuan ki hayatınız çok rahat olabilir iler ki zamanlar da ise, ( Ben sevdiğimle şuan mutluyum, evlendiğim zaman bu rahatlığım kaybolacak mı ? bu “Aşk” duygular sıradanlaşacak mı )  gibi düşünceler gün geçtikçe daha çok artacaktır. Emin olun bu yazıyı okuyan herkes, başta sevdiği insanla sonlarını düşündükçe bütün kötü olasılıkları göz önünde bulundurarak duyduğu o sevgiyi veya “Aşkı” yitirebilir. Ancak tek bir kişi de vardır bunun bitmemesi için çaba gösteren tek kişi olur ilişkide. O da artık şunlar dan korkar ; çok mu bunaltıyorum ?, bugün kötü bir şey mi yaptım ?, yanlış bir söz mü kullandım ?, Kıracak bir şey mi dedim ?, Güvenini mi sarstım ? diyerek kim bu duyguyu daha fazla duyuyor ise bu sorular onun hayatını kabusa çevirmeye yetiyor olacaktır. Tabi en çok da ki bunu sona saklamak istiyorum 🙂 neyse ki her anı sizi yine heyecanlandırıyor dur.

Sonuna geldik, Üzülerek mi yazsam yoksa bir sevinçle mi size anlatsam bilemedim. Var olan duygunuzu asla kaybetmeyin ki “Aşk” sizin içinizde sonsuz kalsın. Git diyorsa da gidin ki onun mutluluğunu uzaktan seyredin. Tamam haklısınız 🙂 yani git diyor da gidebiliyor muyuz demeye. Evet gidilmiyor Bu kaybetme korkusu içinizde olduğu sürece asla gidemezsiniz.. Ne bir saniye zaman verebilirsiniz farklı düşüncelere kapılmasın diye ne de bir an olsun gitmeye tenezzül edebilirsiniz. Ne kadar da gururlu insan olsanız da “Aşka” düşürdüğünüz gözyaşı sizi o kadar bağlar.. Emin olabilirsiniz ki hüsrana uğratmamak için, nasıl diyorsa öyle davranın bırakın nasıl rahat ediyorsa öyle yaşasın. Seviyorsa gelir sevmiyorsa zaten bitmiştir gibi saçma sapan konulara takılmayın çünkü bazen gerçekten çok seven insan gitmeyi düşünür kalmayı değil.

Birde unutmadan yazmak istiyorum, aşık olduğunuz kişi ile birlikte iseniz sürekli saate bakmayın 🙂 saat ve dakika sürekli çakışabilir…

Ben seviyorum, senden gidebilecek kadar çok, sensiz olamayacak kadar da çok..

 

Kaybetme korkusunu yendiğim de gidebilirim… 

KLavy3 Army {KLavy3}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.